Dlaczego warto pić soki owocowe?

Dlaczego warto pić soki owocowe?

Soki butelkowane czy soki świeżo wyciskane?

Już dosyć o niezaprzeczalnych zaletach picia soków owocowych, jak i także warzywnych. Warto pochylić się nad tymi napojami. Musimy wiedzieć, że soki owocowe ze strony www.bee.pl sokom owocowym nierówne. Znane z telewizyjnych reklam kolorowe napoje i soczki nie mają niczego wspólnego ze zdrowiem. Są one naszpikowane najczęściej sztucznym aromatem. Nie brakuje w nich także barwników, wzmacniaczy smaku, a do tego cukru. W związku z powyższym eksperci zdecydowane polecają świeżo wyciskane soki owocowe.

Niestety dla bardzo wielu osób jest to problem. Brak odpowiedniego sprzętu, brak czasu czy też lenistwo, to wszystko powody, dla których nie robimy soków samodzielnie, a jedynie sięgamy po popularne soki ze sklepów. Jednak w gąszczu dosładzanych oraz pozbawionych bardzo cennych składników można znaleźć te prawdziwe oraz pełnowartościowe perełki. Bardzo dużą pomocą w poszukiwaniu soków jest sama etykieta. Zawsze znajduje się ona na butelce. Jeśli w składzie nie znajdujemy żadnych dodatków niepożądanych, to takowy produkt może zastąpić spokojnie porcję zalecaną warzyw i owoców.

Po jaki sok sięgnąć?

Najczęściej wśród warzyw i owoców dających sok wymienia się przeróżnego rodzaju cytrusy, swojskie jabłka, w towarzystwie naszych ukochanych marchewek oraz także aromatyczne pomidory. Są to zdecydowanie jak najbardziej ulubione smaki wszystkich Polaków. Nie warto się jednak zamykać jedynie na to, co znamy. Każdego dnia możemy pokusić się o szukanie nowości oraz tym samym możemy odkryć nieoczywiste połączenia. Bardzo duży wybór soków owocowych o wysokiej jakości ma w swojej ofercie wiele marek. Wybierzmy taką, która oferuje nam prawdziwą bombę witaminową, a także jeden z przeciwutleniaczy najcenniejszych. Nie zapominajmy o smacznym oraz wprost genialnym owocu jakim jest granat. A gdy jednoskładnikowe soki się nam znudzą, to możemy sięgnąć po kompozycje owocowe czy też także kompozycje owocowo-warzywne.

Możliwości jest naprawdę sporo. Możemy także pokusić się o samodzielne wykonywanie soków i tym samym wiele ciekawych eksperymentów. Jeśli boimy się zaryzykować z obawy o nietrafione połączenia, to możemy pokusić się o sprawdzone przepisy, które znajdziemy w sieci. Jest ich naprawdę sporo. Mamy z czego wybierać. Dosłownie każdego dnia możemy wybierać inny sok i być zadowolonym z tego smaku. Na pewno pokochamy kilka przepisów i będziemy je wybierać. Nie podlega to żadnym wątpliwościom. Warto także nie zapominać o selerze naciowym jako dodatku, ponieważ jest bardzo zdrowy,

 

Alicja